Változatlanul hanyatlóan teljesít az európai gazdaság, az utóbbi két hétben is folytatódott a gyengébbnél gyengébb gazdasági mutatók sorozata. Az alulteljesítés következtében egyre inkább terítékre kerül a mennyiségi lazítás kérdése is. A rossz teljesítmény egyaránt tükrözõdött a legfrissebb beszerzési menedzser indexekben, a romló hangulati és bizalmi indexekben, a munkanélküliségi, illetve értékesítési adatokban is. Csütörtökön Janet Yellen beszédével kezdetét vette az éves gazdasági szimpózium, ahol a vezetõ jegybankárok egyeztethették álláspontjaikat. A találkozón természetesen Mario Draghi is felszólalt, amelybõl kiderült, hogy huzamosabb ideig fent fog maradni a jelenlegi laza gazdaságpolitika a fellendülés elõsegítése érdekében, azonban az eszközvásárlási programról újabb érdemi részleteket nem osztott meg ezúttal.
Technikai oldal
Mi történt? A július elején fej-váll alakzatból kiindult szakadás következtében egészen a trendcsatorna aljáig zúgott be és a valamivel 3000 euró alatt található S2-es havi Pivot támasz szintig szúrt le az európai részvényeket tömörítõ Eurostoxx 50 árfolyam. A márciusi korrekció során is ez a szint tudta visszafordítani a korrekciót, így releváns támaszról van szó, már csak a kerek szám mivoltából is fakadóan. A szint elérése után fokozatosan emelkedésnek indult a jegyzés a gyenge fundamentumok ellenére is, amely során egészen a 61,8%-os Fibonacci szint környékéig, 3200 euróig kapaszkodott fel a Eurostoxx részvényindex.
Mi várható? Meghaladta a trendcsatorna közepét az árfolyam a visszapattanást követõen, a vételekhez már túl magasra érkezett árszint, inkább eladási jelzések kezdenek alakulni. Ez legkonkrétabban a Stochasticon figyelhetõ meg, ahol a felsõ extrém szint elérését követõen némi hezitálás után kialakult a short szignál. Az RSI és az MACD egyelõre egzakt jelzést nem szolgáltat, így teljesen vegyes képet fest egyelõre a Eurostoxx chart, fõleg ha a fundamentumokat is belevesszük.